Volejte (Po-Pa 8:00 - 15:00) 495 592 288

RVP Ekonomika a podnikání

ŠVP Multimediální a propagační tvorba

Je čtyřletý studijní obor zakončený maturitní zkouškou. Školní vzdělávací program s názvem Multimediální a propagační tvorba byl vytvořen na základě Rámcového vzdělávacího programu 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání. Žák tak může získat úplné střední odborné vzdělání. Odborné vzdělávání je zaměřeno také na oblast multimediálních technologií, prezentací, výtvarné tvorby, digitální fotografie, počítačového zpracování fotografie, tvorbu webových stránek a design. Žáci získají přehled v oblasti ekonomiky, marketingu, managementu, práva, účetnictví a výpočetní techniky. Povinné jsou dva cizí jazyky. Absolventi tak mají širokou možnost pracovního uplatnění. Mnozí pokračují ve studiu na vysokých školách nejrůznějšího zaměření.

V průběhu studia jsou pro žáky postupně připraveny letní sportovní a zimní adaptační kurz.

Profil absolventa

Naši absolventi mají za sebou úplné střední odborné vzdělání v oboru multimediálních technologií. Díky kombinaci praktické a teoretické výuky jsou dobře připraveni jak na následné studium na vysoké nebo vyšší odborné škole, tak na nástup do pracovního poměru.

Výhodou absolventů tohoto oboru je především široký záběr. Jsou vzdělaní v oblasti ekonomie a podnikání, stejně jako v praktických oblastech fotografie, jejího zpracování, s obsluhou souvisejících počítačových programů a marketingu.

S tímto vzděláním spolu s maturitním vysvědčením opouštějí absolventi tohoto oboru naši školu.

pandulak

Tak tohle mi zní celkem dobře... co tobě? Můžu jít do práce, nebo pokračovat na vejšku. Budu umět angličtinu a němčinu (i když tu zrovna nemusim). Něco ti řeknu.  Kdybych už nebyl na hotelovce, hodně bych vo tom přemejšlel. Focení, retuše a jiný blbiny v PC, grafika, reklama? Ale ještě se mrkni na možnosti uplatnění, to taky neni špatný. Zní ti to taky tak dobře jako mně? Tak pojď za mnou, ukážu ti, jak se u nás dělaj přímačky.

Možnosti uplatnění

Absolvent vzdělávacího programu má možnost se uplatnit v grafických a reklamních agenturách, grafických studiích, redakcích časopisů, filmových a televizních společnostech, při realizaci výstavních expozic, v kulturních a společenských institucích

Uplatnění absolventů v tomto odvětví je jak v pozici zaměstnanecké, tak i v pozici podnikatelské. Pro absolventy odborně připravené na práci v oblasti reklamy, marketingu a práce s počítačem jsou tedy perspektivy uplatnění velmi dobré.

Pozice

Bez praxe v oboru
fotograf 
grafik 
kameraman/střihač 
pracovník v reklamě 
pracovník v redakcích časopisů 
pracovník obchodního nebo ekonomického útvaru
pracovník v kulturních a společenských institucích 
pracovník v marketingu 
Po získání praxe
řídící pracovník
samostatný podnikatel

Chci se dozvědět více o: 

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS