Volejte (Po-Pa 8:00 - 15:00) 495 592 288

O škole

Všem studentům poskytujeme vzdělání odpovídající zvolenému směru studia nejen v oblasti vědomostí a praktických dovedností, ale i společenské výchovy. Vyučovací metody volíme tak, aby si studenti základní učivo dobře zapamatovali, aby se převážnou většinu učiva naučili ve škole a nemuseli toho dělat tolik doma.

Cílem práce našich učitelů je připravit studenty na budoucí povolání tak, aby neměli problémy se zařazením do praxe a aby o jejich služby projevovaly zájem samy organizace. Chceme, aby naši absolventi uspěli v přijímacím řízení na vyšší odborné a vysoké školy.

Proto jsme zvolili náročný přístup k plnění povinností v teoretickém i praktickém vyučování. Důraz klademe i na společenské vystupování, chování, odpovědnost a morální zásady.

pandulak

V klidu, není to tak vostrý, jak to vypadá. Škola se dá v pohodě zvládat, když to úplně neflákáš. Všechno je tu celkem nový, takže nesedíme v nějaký špinavý díře, ale v poměrně luxusních učebnách. Dobrý je, že nám toho na doma fakt moc nedávaj, takže po škole máme pohodičku.


Přímo ve škole máme vlastní kavárnu a jídelnu, což určitě oceníš. Obsluhujeme se tam a vaříme si sami, takže žádná hrachovka ohřátá stehnem kuchařky jako na základce. Jediný, co se může stát je, že dostaneš o knedlík míň, když se zrovna nepohodneš s někým, kdo má službu.


Máme taky společnej školní oděv, ale nejsou to žádný přiškrcený uniformy. Je to dost pohodlný a hlavně holkám to fakt sluší. A občas si v rámci školy skočíme i na golf, což jestli tě sporty moc neberou, je i fajn ulejvárna.


Chceš se teď podívat, kdo tady tomu šéfuje a co tu máme za učitele? Nebo si raději uděláme takovou malou prohlídku školy?

Možnosti pro naše studenty

Během studia na hotelovce mají studenti možnost absolvovat pracovní stáže v Německu, Řecku a dalších destinacích dle aktuální nabídky. Stáže jsou skvělou možností, jak si rozšířit obzory, zlepšit se v jazycích a získat nové přátele.

Kurzy

V průběhu školního roku pořádáme také mnoho kurzů. Kromě klasických středoškolských lyžáků a sporťáků jsou to také speciální barmanské a baristické kurzy, nebo kurzy v oblasti přípravy pokrmů a kurz vyřezávání ovoce a zeleniny.

Pro studenty je tu také kadeřnický salon, kde můžou experimentovat se svým zevnějškem.

Poskytujeme nadstandardní péči

  • Ve třídách je průměrně 20 studentů a ve více než 60% vyučovacích hodin se třídy dělí na menší skupiny. To umožňuje našim učitelům velmi individuální přístup ke všem žákům.
  • Máme kvalitně vybavené odborné učebny pro výuku technologie přípravy pokrmů, techniky obsluhy a služeb i výpočetní techniku.
  • Ostatní učebny máme vybaveny dataprojektory a tři učebny s kompletní multimediální technikou.
  • Výuka golfu a tance v 1. a 2. ročníku studia oboru Hotelnictví a cestovní ruch a Multimediální a propagační tvorba
  • Průběžně spolupracujeme s rodiči žáků.

Učebnice a sešity

Učebnice si zařizujeme sami. Dostaneme jejich seznam a buď si je koupíme v obchodě nebo na školní burze na konci nebo začátku školního roku. Sešity si také zajišťujeme sami podle školního seznamu, ale to je fakt za pár korun.

Ubytování pro studenty

Studentům, kteří nemají možnost denně dojíždět, zajišťujeme ubytování v domovech mládeže v Hradci Králové. Zde je ubytována většina našich dojíždějících studentů školy.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS