Volejte (Po-Pa 8:00 - 15:00) 495 592 288

RVP Kadeřník

ŠVP Kadeřník

Tříletý učební obor je určen pro absolventy ZŠ. Obor je určen pro dívky i chlapce a je zakončen závěrečnou učňovskou zkouškou a získáním výučního listu. Svým obsahem je zaměřen na přípravu pracovníků schopných poskytovat kvalitní kadeřnické služby - mytí vlasů, stříhání, ondulaci, preparaci, barvení a odbarvování vlasů, dále také na úpravu dámských, pánských a dětských účesů, vlasovou kosmetiku, zhotovování jednoduchých vlásenek a příčesků. Teoretická i praktická část výuky se realizuje v budově školy ve vlastní odborné učebně.

Studenti se v průběhu studia účastní zimního adaptačního kurzu a mají možnost se účastnit také letního sportovního kurzu spolu se studenty oboru Hotelnictví a cestovní ruch.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

pandulak

Docela jim to jde od ruky holkám. Máme tu u nás šikovný a hodný mistrině, který holkám fakt se vším pomůžou a z nich jsou pak moc dobrý kadeřnice. Říkali mi, že bych se měl u nich v salonu taky někdy stavit. Mě ale přijde, že vlasy mám dobrý.


Tak jestli chceš jednou česat hvězdy, mrkni se na, jak udělat přímačky, ať víš, kde začít.

Profil absolventa

Cílem vzdělávacího programu je příprava pracovníků schopných poskytovat kvalitní kadeřnické služby. Příprava v učebním oboru vytváří i předpoklady k tomu, aby absolvent po příslušné praxi byl schopen zhotovovat složité společenské a večerní účesy s použitím vlasových doplňků. Mezi schopnosti našich absolventů patři:

  • provádět úpravy účesů podle schematického zobrazení
  • provádět účesy podle předlohy zpracované vysoce náročným způsobem
  • barvit vlasy do různých odstínů a využívat nových forem barvení a odbarvování
  • barvit vlasy do proužků
  • stahovat oxidační bary z vlasů
  • provádět sušení vlasů do vln – foukanou
  • nové technologie preparace vlasů

Uplatnitelnost v praxi

Po úspěšném vykonání závěrečné zkoušky budou absolventi schopni pracovat v oboru kadeřník/kadeřnice. Možnosti uplatnění jsou široké. Od vlastního soukromého podniku až po větší zavedené salóny a provozovny.

Možnosti dalšího vzdělání

Absolventi, kteří úspěšně vykonali závěrečnou zkoušku a získali výuční list, se mohou ucházet o přejetí na dvouleté denní či tříleté dálkové nástavbové studium ukončené maturitní zkouškou, nebo mohou studovat na jinak zaměřených středních školách.

Chci se dozvědět více o:

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS