Volejte (Po-Pa 8:00 - 15:00) 495 592 288

RVP Hotelnictví

ŠVP Hotelnictví a cestovní ruch

Je čtyřletý studijní obor zakončený maturitní zkouškou. Školní vzdělávací program s názvem Hotelnictví a cestovní ruch byl vytvořen na základě Rámcového vzdělávacího programu 65-42-M/01 Hotelnictví. Žák tak může získat úplné střední odborné vzdělání. Odborné vzdělávání je zaměřeno také na oblast hotelového provozu a cestovního ruchu. Žáci získají přehled v oblasti ekonomiky, marketingu, managementu, práva, účetnictví a výpočetní techniky. Povinné jsou dva cizí jazyky. Absolventi tak mají širokou možnost pracovního uplatnění. Mnozí pokračují ve studiu na vysokých školách nejrůznějšího zaměření.

V průběhu studia jsou pro žáky postupně připraveny letní sportovní a zimní adaptační kurz.

Profil absolventa

Naši absolventi mají zasebou úplné střední odborné vzdělání v oboru hotelnictví a cestovní ruch. Díky kombinaci praktické a teoretické výuky jsou dobře připraveni jak na následné studium na vysoké nebo vyšší odborné škole, tak na nástup do pracovního poměru.

Výhodou absolventů tohoto oboru je především široký záběr. Jsou vzdělaní v oblasti ekonomie a podnikání, stejně jako v praktických oblastech stravování a ubytování. Mimořádný význam pro vzdělávání má praxe žáků, vykonávaná v průběhu studia v tuzemských a zahraničních zařízeních. Díky tomu mají přehled o tom, jak to funguje nejen u nás, ale i v jiných zemích. Samozřejmostí je také jazykové vzdělání, které je podtrženo právě praktickou konverzací v rámci zahraniční stáže.

S tímto vzděláním spolu s maturitním vysvědčením opouštějí absolventi tohoto oboru naši školu.

pandulak

Tak tohle mi zní celkem dobře... co tobě? Můžu jít do práce, nebo pokračovat na vejšku. Budu umět angličtinu a němčinu (i když tu zrovna nemusim) a strávim léto v zahraničí na stáži. Nebudu ti lhát, nikdo mě nemusel dlouho přesvědčovat, abych se sem přihlásil. Ale ještě se mrkni na možnosti uplatnění, to taky neni špatný.


Zní ti to taky tak dobře jako mě? Tak pojď za mnou, ukážu ti, jak se u nás dělaj přímačky.

Možnosti uplatnění

Absolvent vzdělávacího programu má možnost se uplatnit v široké oblasti hotelového průmyslu a v oblasti dalších souvisejících služeb cestovního ruchu. Absolventi se uplatní především v oblastech budování vlastních firem, vedení provozu hotelů, restaurací a dalších zařízení a v jiných vyšších či nižších řídících pozicích. Uplatnění absolventů v tomto odvětví je jak v pozici zaměstnanecké, tak i v pozici podnikatelské. Pro absolventy odborně připravené na práci v oblasti hotelnictví a gastronomie jsou tedy perspektivy uplatnění velmi dobré.

Pozice

Bez praxe v oboru
provozní
recepční
technolog
kontrolní pracovník
pracovník obchodního nebo ekonomického útvaru
pracovník cestovní kanceláře, průvodce
podnikatel v hostinských a ubytovacích službách
Po získání praxe
řídící pracovník
samostatný podnikatel

Chci se dozvědět více o:

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS