Volejte (Po-Pa 8:00 - 15:00) 495 592 288

Golf

Obsahem předmětu Sportovní výchova je v 1. a 2. ročníku oboru Hotelnictví a cestovní ruch výuka golfu v rozsahu 2 hodin týdně. V jarních a podzimních měsících je tedy hlavním obsahem tohoto předmětu teoretická příprava a praktický výcvik golfu.

Golf je v posledních několika letech prvkem, který významně ovlivňuje činnost v oblasti cestovního ruchu i v České repubice. Je to sport, který u nás zažívá obdobný boom jako tenis v osmdesátých letech.

pandulak

Já sice 80. leta nezažil (naštěstí), takže nemůžu srovnávat popularitu, ale golf si tady na škole užívám. A to nejsem žádnej velkej sportovec. Je to super hra a je dobrý, že nemusim bejt žádnej silák, abych si mohl zahrát.


Nečekaně cool byla i výuka tance. To mě dost zaskočilo, nejdřív se mi do toho nehtělo, ale nakonec to byla mrtě sranda.

Předmět sportovní výchova má proto kromě návaznosti na výuku tělesné výchovy návaznost i na výuku předmětů zaměřených na cestovní ruch jako zeměpis cestovního ruchu, management cestovního ruchu a průvodcovství. Má pro nás proto i značný význam profesní.

Naším cílem je seznámit studenty se základy golfu tak, aby byli schopni problematiku pochopit, měli s ní konkrétní zkušenost a dokázali tak reagovat na potřeby trhu profesionálním způsobem.

Výuka probíhá pod vedením profesionálních trenérů v Hradci Králové v Roudničce.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS