Štěpánka Šprincová

Na Hotelovku vzpomínám často a jsou to vzpomínky příjemné. Po základce jsem následovala moji sestru, která už byla v prvním ročníku a tak jsem věděla, do čeho jdu. Byla jsem překvapená jak se k nám ke studentům profesoři a profesorky chovají. Jako k „malým dospělým”. Předměty byly klasické, ale naši profesoři je uměli podat tak, že nás učení bavilo.

Naše škola nám umožnila i mnoho praktických lekcí. Poslala nás do skutečného pracovního prostředí a měli jsme možnost vidět a naučit se chod firem a restauraci. Velký zlom pro mě byla letní praxe v Německu. Poprvé jsme se museli spolehnout sami na sebe a použít to, co jsme se dosud ve škole naučili. Ocitli jsme se poprvé ve skutečném životě!

Nemluvě o cizím jazyku. Tehdy jsem se rozhodla, že po maturitě chci cestovat a poznávat svět. V roce 2002 jsem si svůj sen uskutečnila. První odlet a po něm mnoho, mnoho dalších. Teď s odstupem času vidím, že nám naše škola pomohla otevřít dveře do života a do světa.

Maturovala jsem v roce 2002. To už není ani pravda. Léto 2002 odlet do Londýna. Plán byl na 6 měsíců, ale protáhlo se to na 6 let. Šest let plných vzpomínek a pracovních příležitostí. Od světoznámých restaurací, až po práci letušky v Dablinu. Když jste mladí a chcete to někam dotáhnout tak Londýn bylo to správné místo. V roce 2008 přišla další změna. Nabídka odletět a pracovat na Bermudských ostrovech. „OMG, okamžitě ANO!“ Kdo by nechtěl “pracovat” v ráji? Ale ráj je slabé slovo. Říká se, že když člověk umře, jde do ráje. Tady říkají, že když člověk umře, zůstane na Bermude. A je to tak. Moje první pracovní příležitost byla pracovat pro velice známou restauraci Porto Call. Fine dining! Asistentka managera. Měla jsem obrovské štěstí na moji managerku, která mě ukázala, co a jak a jsem jí do dnes vděčná za vše co mě naučila o místní kultuře a hospitalite. Bermuda je můj domov už 13 krásných let. Stále mám možnost pracovat v multikulturních a mezinárodních restauracích, které navštěvují celebrity celého světa ale i místní lidé, kteří mě přijali mezi sebe.

Bermuda není jen o práci ale o life style. Běh, surfování, cyklistika a vůbec vše co tohle krásné místo umožňuje si dopřát. Třeba jen tak ležet na pláži, otevřít knížku a poslouchat vlny oceánu. I found my place!!!