Lucie Václavková (Mottlová)

Hotelovku jsem úspěšně absolvovala v roce 2010. Ve studiu jsem ale pokračovala dál na VŠ. Na studium střední školy vzpomínám velmi ráda a to díky přátelskému a férovému jednání ze strany kantorů a vedení školy, které nám poskytovalo téměř rodinné prostředí.
Byla to pro mě jednak bezstarostná studentská léta, ale i proto, že mně škola dala základy a inspiraci pro mé současné podnikání.

Hotelovka mě naučila zodpovědnosti a cílevědomosti a to díky praxi v mnoho sektorech hotelnictví a gastronomie. Právě praxi bych zde ráda „vypíchla“: není to pouhé sedění v lavici, ale studium je velmi rozmanité a vy tak máte možnost nahlédnout do zákulisí hotelů a různých stravovacích zařízení, kam se běžný host nemá možnost dostat. Velmi mě bavily odborné předměty, které se společně s praxí a s klasickou výukou prolínaly. Na praxi jsem se vždy velmi těšila a troufám si říct, že má velký podíl na mém současném vystupování na veřejnosti a i díky ní mohu lépe vystoupit ze své komfortní zóny a posouvat své limity dál.
Takže pokud nechcete prosedět 4 roky jenom v lavici, ale chcete mít opravdové zážitky a rozmanitou výuku, mohu vám naši hotelovku s klidným srdcem doporučit.