Jedna z našich prvaček pomohla zdravotně indisponované

V současné společnosti se často setkáváme s lhostejností a neochotou. Každý si hledí svého, nemá čas a především ani chuť pomoci ostatním. Naše škola je upřímně hrdá na to, že jedna z našich studentek prvního ročníku, Vendula Vacková, taková není.

Na cestě ze školy se stala svědkem situace, při níž na rozdíl od svého okolí neváhala pomoci ženě, která pomoc potřebovala. Tleskáme Vendule a přejeme si více takových „hrdinů všedního dne“.

S radostí přikládáme úplné znění e-mailu, jenž nám byl zaslán jednou ze svědkyň incidentu.  

Vážení páni ředitelé/paní ředitelky,

dne 14.1.2023 jsem cestovala vlakem z Hradce Králové do Trutnova (16:04). U České Skalice jsem si všimla rozruchu o pár sedadel dál. Starší paní očividně indisponovaná, dezorientovaná, polosvlečená a spavá se potácela v uličce. Zatímco dospělí pouze přihlíželi a stěžovali si na zpoždění nebo naznačovali, že je paní opilá, vaši studenti se zachovali velmi hezky a paní pomohli a starali se o ni do příjezdu záchranářů.

Poprosila jsem je o kontaktní údaje, protože si myslím, že takové chování si zaslouží ocenit, ať už bylo paní špatně z jakéhokoliv důvodu.

Vaše škola může být hrdá na to, že může vzdělávat žáky, kteří nejsou ke svému okolí lhostejní.

Tímto proto ještě jednou děkuji Vendule Vackové z Hotelové školy v HK a Martinu Vackovi a Michaelu Těžkému ze SPŠ Dobrušky a budu ráda, pokud jim poděkujete i vy popřípadě pošlete tento e-mail jejich rodičům.

S přátelským pozdravem
Šnircová Ivana