Bc. Filip Brož

Rád vzpomínám na získávání praktických zkušeností. Přesto, že mě živí zcela jiný obor, hotelovka mi dala základy do života. V patnácti letech se těžko rozhoduje o budoucím povolání. Ani já jsem tehdy nevěděl co sám se sebou. Dodnes si ale vzpomínám na praktickou výuku vaření, obsluhy, hodiny ekonomiky a účetnictví. Hodně mně dala i výuka cizích jazyků a češtiny. Možná i proto teď kombinuji podnikání a novinařinu.

Po maturitě jsem šel na vysokou školu UHK, pedagogickou fakultu a po jejím zdárném ukončení jsem se paradoxně opět věnoval zcela jinému oboru.

Je pravdou, že jsem se dlouho hledal, ale pro mě je nejdůležitější dělat to, co mě baví. Práce je mým koníčkem a dlouho tomu tak bylo i během vysoké školy, kdy jsem pracoval v různých restauracích, abych si přivydělal na „provoz“. Baví mě práce s lidmi, komunikace a kooperace. A myslím, že jsem tyto vlastnosti získal právě na své střední škole. Díky tomu jsem založil úspěšný projekt, který funguje bez jediné reklamy. Školím v mezinárodních firmách a ukazuji lidem, jak efektivně pracovat s Apple produkty. Hotelovka mně ukázala mnoho možných profesních cest i mimo gastronomii. Jsem za to rád, protože to byly zkušenosti k nezaplacení.